KONST / Litografier / Serigrafi 15836198
nr 1583 6198
Torkel Dahlstedt
(f. 1942), Sverige
Serigrafi, "Variation på ett tema", med dedikation. Signerad, numrerad 1/1, daterad -01. Silkscreen, Silkscreen, bildmått: 29x26 cm, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
Torkel Dahlstedt, svensk målare, skulptör och grafiker född i Uppsala 1942.
Utrop:
500 kr
måndag 4 december 2023
kl 19:01:21
Torkel Dahlstedt
Läs mer om Torkel Dahlstedt